Загальна інформація

Загальна інформаціяЗа свідченням літописних джерел охорона здоров’я на Переяславщині найдавніша не тільки у Київській області, а й у всій державі.

Загальна інформаціяСаме в Переяславі, ще за часів Київської Русі у 1091 році була заснована перша лікарня, або, як її тоді називали, будинок для хворих і мандрівників.

Засновником лікарні був Єфрем, єпископ Переяславський. На честь цієї події на території лікарні у 1998 році встановлений пам’ятник святому Єфрему, а самій центральній районній лікарні рішенням сесії міської ради присвоєно його ім’я.

Колектив Переяслав-Хмельницької центральної районної лікарні шанує історичне минуле свого закладу, поважає своїх попередників-колег, цінує їх заслуги і намагається з достоїнством нести високе звання медика.

Загальна інформація

Якименко Олексій Стефанович, лікар-сподвижник, просвітитель і пропагандист

Виповнилось 19 років з моменту заснування на базі Переяслав-Хмельницької ЦРЛ власного Музею медицини. Створений музей самими медичними працівниками за ініціативи лікаря ЦРЛ, члена Всеукраїнської спілки краєзнавців Якименком Олексієм Стефановичем (на жаль нині покійним). Музей має два розділи: власне музей історії лікарні та музей патології людини, в якому зібрано понад 100 унікальних експонатів.

Загальна інформація
Капличка на честь св. Єфрема

За ініціативи того ж Олексія Стефановича, за підтримки медичного колективу на території лікарні у 2007 році зведена капличка на честь святого Єфрема, який вважається покровителем Переяслав-Хмельницької центральної районної лікарні.

Сучасна ж Переяслав-Хмельницька центральна районна лікарня бере свій початок з 1856 року.
Сьогодні центральна районна лікарня – це ціле лікарняне містечко, що займає територію понад 4,5 гектарів. Загальна потужність лікарні – 220 ліжок, розподілених по спеціалізованих відділеннях: (хірургічно-травматологічному, акушерсько-гінекологічному, неврологічному, кардіологічному, терапевтичному, педіатричному, інфекційному). Для надання кваліфікованої медичної допомоги тяжкохворим створене анестезіологічне відділення з ліжками для інтенсивної терапії.
Потужність консультативно-діагностичної поліклініки з стоматологічним відділенням – 345 відвідувань за зміну.
Медична допомога в ЦРЛ здійснюється по 32-х спеціальностях.